Мед Атлант

На Прикарпатті 14 водозахисних дамб у критичному стані після паводку

Під час сьогоднішньої щотижневої онлайннаради голови обласної держаної адміністрації Віталія Федоріва йшлося про хід відновлювальних робіт із ліквідації наслідків стихії, що мала місце у червні 2020 року, координацію дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо ефективної відбудови цих об’єктів.

Із резервного фонду державного бюджету було виділено 480,0 млн. гривень для відновлення об’єктів комунальної власності, 50,0 млн. гривень для ремонту водогосподарських об’єктів, які знаходяться на балансі Дністровського басейнового управління, Крім цього, з резервного фонду обласного бюджету на ліквідацію наслідків стихії виділено 1,0 млн. гривень та 5250 літрів дизельного пального.

Область постала перед величезними викликами щодо подолання наслідків цьогорічних повеней. Проводяться протипаводкові роботи на пошкоджених стихією об’єктах. Для відновлення об’єктів інфраструктури Прикарпаття ми отримали необхідний фінансовий ресурс від держави, тож повинні активізувати зусилля щодо якнайшвидшого завершення цих робіт, – наголосив Віталій Федорів.

Начальник управління цивільного захисту ОДА Вододимир Стебницький розповів, що питання якісного проведення робіт на пошкоджених стихією об’єктах взято на особистий контроль. Систематично здійснюються виїзди на місця задля проведення правильного й достовірного подання матеріалів, розрахунків та раціонального використання бюджетних коштів. Зазначалося, що силами підрядних організацій, які виконують роботи з утримання автомобільних доріг державного значення, в області проведено комплекс робіт щодо розчистки доріг, відновлено автодорожнє сполучення між населеними пунктами на цих дорогах.

Також продовжуються роботи із влаштування габіонних підпірних стінок на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів, км 216+000-220+000 і на автомобільній дорозі Р-24 Татарів-Кам’янець-Подільський км 18+450-20+250 та проводяться роботи з розчищення русла річок та опор мостів від нанесених дерев, кущів та інших сторонніх предметів. У короткі терміни відновлено електропостачання, забезпечено транспортне сполучення до населених пунктів та відновлено газопостачання в усіх населених пунктах області.

Слід зауважити, що в особливо критичному стані після паводку знаходяться 14 водозахисних дамб на річках Прут, Черемош, Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська та Рибниця, які належать до сфери діяльності Дністровського басейнового управління водних ресурсів.

Виділені з державного резервного фонду кошти в обсязі 50 млн. грн. розподілені для відновлення дев’яти об’єктів, які найбільше постраждали під час проходження стихії. На них виготовлена проєктно-кошторисна документація, отримано позитивні експертні висновки та укладені угоди з підрядними організаціями на виконання робіт.

Станом на 2 жовтня відновлювальні роботи ведуться на 9 об’єктах. Із виділених коштів освоєно 31,1 млн. грн., що становить 62%. Додамо, що станом на 2 жовтня роботи розпочаті на 379 об’єктах (84,8%) та на 202 (45,2 %) вони завершені. Із виділених області 480,0 млн. грн. використано 206530,2 тис. гривень.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...