Як вдома доглядати за рідними, які хворіють на COVID-19 – поради ЦГЗ

Людям із легкими проявами захворювання на коронавірус лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. У цьому разі необхідно дотримуватися низки правил.

Поради, як вдома доглядати за рідними, які хворіють на COVID-19, оприлюднили на сторінці Центру громадського здоров’я.

Отож ЦГЗ радить:

🔷Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.

🔷Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.

🔷Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.

🔷Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.

🔷Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.

🔷Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.

🔷Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.

🔷Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.

🔷Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.

🔷Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.

🔷Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.

🔷Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.

🔷Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

🔷 Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.

🔷Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.

Усі члени домогосподарства є контактними особами. У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря. Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики, нагадують у ЦГЗ.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...