“Безпечні свята”: як встановити ялинку і користуватися піротехнікою, щоб уникнути пожежі
22 Грудня, 15:41
Поділитись статтею
22 грудня працівники Служби порятунку провели в Івано-Франківську захід під назвою «Безпечні свята».
З початку року на території Івано-Франківської області виникли 3174 пожеж, внаслідок пожеж загинуло 33 особи, травмовано 29 осіб. Економічні втрати від пожеж становлять близько 350 млн. грн. Основними причинами пожеж були: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей, теплогенеруючих агрегатів та установок.
- Вимагати від продавця представлення копії сертифіката якості виготовлювача і сертифіката відповідності.
- Перевірити наявність на піротехнічному виробі або його упаковці інформації про термін придатності виробу.
- При кожному піротехнічному виробі повинна бути інструкція із застосування (експлуатації), що містить текст про небезпеку піротехнічного виробу та обмеження за віком споживача щодо його застосування.
- Розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією.
- Запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок).
- Нахилятися над виробом під час запуску.
- Знаходитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні.
- Направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за гніт.
- Носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу.
- Запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями.
- Застосовувати до піротехнічних виробів великих механічних навантажень.
- Залишати побутові піротехнічні вироби без догляду, вживати заходів щодо безконтрольного доступу до них неповнолітніх дітей.
- Використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані.
- Використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків пристарілих та інших громадських споруд та будинків.
Новий рік – це свічки, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й «розтікаються».
Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. і т.ін.
При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежне просочення (ця інформація вказується на упаковці).
Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені.
На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватним «снігом» і паперовими іграшками.
Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих.
Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін).
Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й не сертифіковані електричні вироби.
Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена.
Поділитись статтею