Втрати окупанта станом на 271 день війни

84600
Особовий склад
278
Літаків
261
Гелікоптерів
2892
Танків
5822
ББМ
1870
Артилерія
209
Засоби ППО
393
РСЗВ
4379
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1537
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

У Погонянському психоневрологічному інтернаті жінки не отримують пенсій. ФОТО

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Івано-Франківській області, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в області та громадських моніторів здійснила візит до Погонянського психоневрологічного інтернату, який розташований у селі Погоня Тисменицької ОТГ.

Установа розрахована на 130 місць, на момент візиту в ній перебувало 124 особи, з них 68 осіб визнані недієздатні.

Під час моніторингу встановлено, що в інтернаті створені належні умови проживання. Підопічні, зокрема ліжкові хворі, доглянуті, забезпечені одягом, взуттям, постільною білизною і засобами особистої гігієни. Однак, у більшості житлових кімнат не дотримується норма житлової площі на одну особу.

Варто відзначити, що в установі розпочалася робота з поновлення окремим підопічним дієздатності (у 2019 році з ініціативи адміністрації інтернату було поновлено дієздатність одній особі).

Погонянський психоневрологічний інтернат має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. При цьому, усі підопічні мають укладені декларації з сімейним лікарем.

 

Водночас моніторами виявлено низку порушень прав підопічних. Так, посилаючись на карантинні обмеження у зв’язку з COVID-19, підопічним заборонено покидати житловий корпус та перебувати у прогулянковому дворику на свіжому повітрі. Крім цього, вже майже рік жінки не отримують своїх особистих пенсійних коштів, зокрема й ті, опіку над яким здійснює інтернат.

Також більшість підопічних потребують стоматологічної допомоги та зубопротезування.

В установі вживаються певні заходи із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Проте, під час візиту з’ясовано, що працівники не забезпечені в достатній кількості захисними масками та рукавичками, на вхідних зонах до приміщень відсутні дезінфекційні бар’єри, не розроблено графіків погодинного прибирання житлових приміщень з використанням деззасобів. Також не відведено окремого  карантинного приміщення для осіб з підозрою на COVID-19 чи гостре респіраторне захворювання.

За результатом візиту звіт та відповідні листи реагування будуть надіслані до інтернатної установи та Івано-Франківської облдержадміністрації.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...