Новий штам COVID-19 поширюється удвічі швидше

В Івано-Франківській області виявили новий штам COVID-19.

Про це на прессконференції повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише Суспільне.

Четвертого березня Інститут епідеміології і  інфекційних хвороб імені Громашевського НАН виявив два мутованих коронавіруси, які відповідають британському варіанту. Мутацію виявили у зразках, відібраних два тижні тому у хворих в Івано-Франківську. Зафіксована циркуляція британського штаму, який швидше передається від людини до людини. Це є одним з пояснень, чому вірус лютує в Західній Україні, – зазначив Ляшко.

Також він додав, що про виявлений новий штам коронавірусу уже повідомили у ВООЗ.

Інформацію про новий штам COVID-19 на Прикарпатті підтвердила також завідувачка відділу респіраторних інфекцій інституту епідеміології Алла Мироненко в ефірі Суспільного.

Ми отримали результати секвенування двох хворих з Франківської області. Матеріал був відібраний 18 і 19 лютого. Ми виявили повне співпадіння коронавірусу цих хворих з британським варіантом. Ми підозрювали, що поширення захворюваності в західних областях зумовлений саме новим штамом коронавірусу. Вчора отримали в Інституті підтвердження цього, – сказала Алла Мироненко.

Також вона зазначила, що за даними ВООЗ цей штам не призводить до більш тяжкого перебігу хвороби. Його особливість у тому, що він поширюється майже удвічі швидше.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...