Мед Атлант

Верховинщина змагається за титул «Мала культурна столиця України – 2022»

Верховинською селищною радою з партнером Всеукраїнський демократичний форум подано проект на Український культурний фонд – ЛОТ Мала культурна столиця. І вчора 8 квітня заявка пройшла перший етап – технічний відбір.

Мала культурна столиця – це один з трьох почесних річних статусів Культурної столиці України, який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням менше 100 тис. осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів (портфель ініціатив), спрямовану на досягнення цілей програми «Культурні столиці України».
«Гуцульська Верховинщина – мала культурна столиця» з такою назвою та портфелем ініціатив боротимемося за перемогу.
Осердям даного проекту являється ідея зібрання разом літераторів, театралів та інтелектуальної еліти України у місці, яке вони самі ж ще на початку 20 ст. назвали «Українські Афіни». «Зібрати разом» через вчитування, вникання і виконання їхніх творів у місцинах, де Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич свого часу творили та черпали свої життєві сили і натхнення, а в жилах Параски Плитки-Горицвіт, Петра-Шекерика Доникового, Станіслава Вінценза текла наповнена Гуцульщиною кров, чим наскрізно пронизана їхня творча спадщина.
У рамках проекту Верховинська селищна рада планує провести шість ініціатив, кожна з яких приурочена вище згаданим літераторам:
📌 Театральна платформа Гуцульщини 2022 приурочена творчості Параски Плитки-Горицвіт;
📌Освітня конференція ім. Петра Шекерика Доника та фестиваль 3К (коней, корів і квітів);
📌Щорічний Міжнародний Форум Центральної і Східної Європи Via Carpatia і конференція Коло Вінценза;
📌Експонування виставки-лабіринту “Franko from A to Z” буде привезена у Франкову Криворівню;
📌«Лесина пісня» пакет культурних ініціатив театру української традиції «Дзеркало»;
📌Культурно-письменницька конференція “Письменницька ватра над Черемошем”.
Лейтмотивом портфелю ініціатив є зосередження уваги на визначних постатях української культури та науки, життя яких було тісно пов’язане з Гуцульщиною, або ж вони самі були гуцулами. Програми кожної з ініціатив розроблені на основі творчого доробку славних українців, з посеред яких є і жителі нашого краю. Через проведення таких культурних заходів прагнемо привернути увагу українського та світового суспільства задля розвитку нашого краю.
Також загальна тематична концепція портфелю ініціатив спрямована на підтримання розвитку культури в Україні, популяризація її закордоном, підвищення культурної ідентичності та міжкультурного діалогу Карпатського регіону.
Конкурсний відбір триває до 15.12.2021, так як реалізація проекту з 17.01.2022 року.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...