До 100 гривень і вище: у Калуші назвали можливий тариф на центральне опалення

25 травня виконавчий комітет Калуської міської ради заслухав і затвердив план заходів з підготовки до наступного опалювального сезону.

Як зазначив міський голова Андрій Найда, КП «Водотеплосервіс» в наступний опалювальний сезон навряд чи зайде. «Будемо заходити іншою компанією», — пояснив очільник Калуської громади, інформують “Вікна”.

Очевидно, йдеться про КП «Калуська енергетична компанія». Це комунальне підприємство поки що діяльності не веде, але вже має ліцензії на послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання і водовідведення. А тиждень тому виконавчий комітет направив звернення до Міністерства фінансів, у якому йшлося, що через величезні борги діяльність КП «Водотеплосервіс» під загрозою, а тому доцільно передати зобов’язання за непогашеним кредитом Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Калуській енергетичній компанії» (а також водозабір, мережі тощо та зробити її надавачем послуг з централізованого водопостачання і водовідведення).

Також минулого тижня повідомляли про те, що КП «Водотеплосервіс» займається розрахунком економічно обгрунтованого тарифу на послугу з централізованого теплопостачання, а процедуру його розгляду і затвердження планують завершити до початку опалювального сезону. На засіданні виконкому міський голова озвучив попередній економічно обгрунтований тариф на опалення від котелень міста: близько 2200 гривень за Гкал. Це більш як удвічі вище, ніж тариф, за яким калушани сплачували за тепло під час останнього опалювального сезону.

Нагадаємо, минулого року у Калуші затвердили тарифи на опалення для КП «Водотеплосервіс» і ДП «Калуська ТЕЦ-Нова». Зокрема, пропонувалося встановити тариф на опалення для населення (лише тих мешканців міста, які отримують тепло від котелень) у розмірі 1810,74 гривень за Гкал, проте у підсумку для населення тоді встановили нижчий за обґрунтований тариф —  1 137,81 гривні за Гкал. Різницю мали компенсувати з міського бюджету. Проте у дію новий тариф так і не вступив і впродовж останнього опалювального сезону калушани платили за опалення за тарифом 989,4 гривні за Гкал, або 23,75 гривні за 1 кв. метр опалювальної площі на місяць. Причому в будинках, де встановлені теплові лічильники оплата за 1 кв. метр була суттєво вищою. Наприклад, тариф на послугу з централізованого опалення за лютий 2021 року для населення становив 26,85 гривні, а у будинках з лічильниками — в середньому 30-40 гривень і до 52 гривень за 1 кв. метр. Тож у разі затвердження нових тарифів мешканцям будинків з лічильниками доведеться платити до 100 гривень і вище на місяць  за 1 кв. метр опалювальної площі.

Міська влада вважає, що нові тарифи спонукатимуть людей переходити на індивідуальне опалення. Щодо споживачів центрального опалення від Калуської ТЕЦ, то для них змін тарифу поки що не анонсують.

Цього року ув Калуші говорили про  перспективу відмови від центрального опалення. Втім, як зазначив на засіданні виконкому Андрій Найда, цього року можливості бюджету обмежені, а тому виведення з експлуатації котелень не планують.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...