Перша проща дідусів, бабусь і людей похилого віку відбулась в Погоні. ФОТО

25 липня вперше відзначали Всесвітній день дідусів, бабусь і людей похилого віку, який проголосив Папа Франциск.

Десятки літніх прикарпатців з дітьми, внуками і навіть правнуками приїхали до відпустового місця у Погоні, щоб спільно помолитися, попросити здоров’я та подякувати Богові за все. Варто наголосити, що найстаршою учасницею прощі стала 91-річна пані Катерина, яка дуже активно підтримувала УГКЦ в підпіллі.

“Я з тобою по всі дні” — таку тему має перший Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком.

Розпочалася проща з урочистої Божественної Літургії, яку відслужили ігумен монастиря о. Роман Мельник та о.Юрій Прилепський у супроводі хору парафії Царя Христа в Івано-Франківську.

Під час проповіді о.Юрій зачитав послання Папи Франциска з яким він звертається “як Єпископ Риму і як літня людина” до дідусів і бабусь та всіх людей похилого віку.

“Господь знає всі наші страждання. Він близький до тих, хто переживає болісний досвід відкинення; наша самотність, загострена пандемією, Йому не байдужа. Навіть коли все здається темним, як у місяці пандемії, Господь посилає нам ангелів, щоб розрадити нашу самотність і повторити нам: “Я з тобою по всі дні”. Він це говорить тобі, він говорить це мені, всім. Саме в цьому полягає суть цього Дня, який я хотів відзначити вперше цього року, після довготривалої ізоляції та повільного відновлення суспільного життя: аби кожного дідуся, кожного літнього чоловіка, кожну бабусю, кожну літню жінку – особливо тих, хто серед нас найбільш самотній – відвідав ангел!”. Ці ангели, можуть мати обличчя онуків, рідних чи друзів.

Особливістю прощі стали молитви на оздоровлення, адже в людей літнього віку часто є різні болячки, хвороби і немочі. Після молитви всіх присутніх окропили свяченою водою.

Як зауважив о.Юрій – сьогодні історичний момент, адже це перша проща людей похилого віку.

“Сьогодні ми вперше маємо таке свято. Тож щиро вітаємо бабусь і дідусів, щиро за вас молимося і благословимо. І хочу сказати, що відтепер щороку в останню неділю липня в день літніх людей, тут у Погоні, ми будемо приймати їхню прощу”,- анонсував голова Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...