На Калущині чоловіку надали статус постраждалого від торгівлі людьми

Приблизно 47% українців працюють за кордоном нелегально. Усі вони — потенційні жертви торгівлі людьми. І якщо раніше в цьому контексті часто йшлося про сексуальну експлуатацію, то в останні роки набирає обертів трудове рабство.

 Заступниця міського голови Надія Гуш зазначила, що на жаль, у Калуській громаді, як і у інших містах не всі люди обізнані з темою торгівлі людьми. Тому вирішили підняти це питання і провести просвітницьку роботу, інформують “Вікна”.У трудове рабство може потрапити будь-хто незалежно від статі, віку чи освіти. Насторожити повинні обіцянки високої зарплати, бажання роботодавця забрати ваш паспорт, обіцянки виплатити зароблене пізніше. Щоб потрапити у залежність від експлуататора, не обов’язково навіть їхати за кордон. А діти, люди з інвалідністю або старшого віку нерідко стають жертвами, яких використовують у жебракуванні. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися кількох важливих правил, каже директорка центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Дидич, йдеться в сюжеті КМТ.

Перед тим, як їхати за кордон, людині обов’язково потрібно знати, куди вона їде. Перед тим, як підписувати угоди, необхідно дізнатися про те, що працевлаштування офіційне. А ще важливо залишити близьким свої контакти, адресу та зробити копію своїх документів.

У жодному разі людина не повинна віддавати власні документи, телефони навіть на крайню вимогу, заставу чи обіцянки кращого заробітку чи умов. Варто розуміти, що найкраща інформація — перевірена. Бо, на жаль, підставити можуть навіть рідні, друзі чи знайомі.

Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь у посольство України у тій країні, в якій перебуваєте. А по приїзду додому — до центру соціальних служб чи районної адміністрації. Після встановлення офіційного статусу жертви торгівлі людьми ви отримаєте право не лише на безкоштовну правову, медичну та психологічну допомогу, а й матеріальну. На сьогодні вона становить близько 7 тис. гривень.

Заступниця начальника управління соцзахисту Калуської РДА Наталія Мазур зазначила, що звернення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, є конфіденційними. За її словами, у 2019 році до Калуської РДА надійшло два звернення щодо надання статусу постраждалих від торгівлі людьми. За результатами звернень одній особі надали такий статус, видавши посвідчення. Інші особі з певних причин відмовлено.

Фахівці кажуть: частіше за все, жертви торгівлі людьми не звертаються за допомогою, хоча згідно із законодавством право на відповідну заяву зберігається впродовж двох років з моменту настання самого випадку. Тож, у Калуші взялися за просвітницьку діяльність, щоб якомога більша кількість населення, принаймні, знала, куди можна звертатися за допомогою. Особливу увагу планують зосередити на старостинських округах.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...