Автори законопроєкту вважають, що таким чином зможуть підвищити захист абонентів операторів мобільного зв’язку в Україні. Зокрема творці закону розраховують забезпечити захист даних і персональної інформації абонентів, а також захистити їх від низки шахрайських схем спрямованих на викрадення номера та банківських даних.

Пояснюючи законопроєкт, автори відзначають значний ріст користувачів онлайн-банкінгу, а відтак і зростання кількості жертв шахраїв та ризиків загалом.

Водночас, автори закону стверджують, що такий захід буде лише формальністю, оскільки сьогодні вже більшість абонентів мобільного зв’язку прив’язали власні номери до себе користуючись численними банківськими послугами.

Ця ідея не нова, оскільки вперше пропозицію примусово реєструвати абонентів мобільних мереж висунули ще у 2014 році. Тоді підготували законопроєкт, який входив до сумнозвісних “диктаторських законів”.

В рамках законопроєкту використовувати SIM картку мобільного оператора можна було лише після укладення спеціальної угоди між оператором та абонентом. Однак, на щастя, усі безглузді та небезпечні “диктаторські закони” було скасовано 28 січня 2014 року.

  • Вже у 2017 році про примусову реєстрацію абонентів згадала Державна служба спецзв’язку, яка підготувала відповідний проєкт закону, однак і йому не судилося бути реалізованим.
  • Ідея примусової прив’язки sim-карти до паспорта не покидала депутатів і до неї повернулися у 2019 році. Тоді депутати “Слуги народу” запропонували законопроєкт про реєстрацію абонентів та блокування смартфону по IMEI, але проти цього виступив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
  • І ось зараз “Слуги” знову повертаються до цієї ідеї і знову Мінцифри виступає проти.

Читайте також: Франківські патрульні нагадують про правила особистої безпеки