Мед Атлант

Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за держзраду та за мародерство

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за держзраду та за мародерство.

Президент підписав Закони України, які посилюють відповідальність за
Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності повідомляє, що Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройними Силами України Володимир Зеленський підписав цілу низку Законів України, які були підготовлені як членами Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, так і іншими народними депутатами України, зокрема, народними депутатами України Корнієнком О.С., Іонушасом С.К. та іншими, а саме:

Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану» від 03.03.2022 року № 2113-IX (законопроект реєстр. № 7116).
Закон передбачає, що у санкціях статей 111 (державна зрада) та 113 (диверсія) КК України встановлюється максимальне покарання в умовах воєнного стану, а саме у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з обов’язковою конфіскацією всього майна злочинця.

Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану» від 03.03.2022 року № 2111-IX (законопроект реєстр. №7118 ).
Закон удосконалює кримінальне процесуальне законодавство, яке діє в умовах воєнного стану. Так, у разі виникнення об’єктивної неможливості судом здійснювати свої повноваження керівнику відповідної прокуратури надаються деякі повноваження слідчого судді щодо забезпечення проведення досудового розслідування, продовження строків, а також обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб по визначених статтях, тісно пов’язаних із скоєнням військових злочинів. Наголошуємо, що ці повноваження лише на період дії воєнного стану та лише у разі об’єктивної неможливості судом здійснювати свої повноваження.

Закон України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” від 03.03.2022 року № 2114-IX (законопроект реєстр. №7120).
Законом унормовано порядок видачі та повернення вогнепальної зброї та боєприпасів цивільному населенню для захисту країни у воєнний час та передбачено, що цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України. Окрім того, надано можливість громадянам України брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, застосовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї.

Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство» від 03.03.2022 року № 2117-IX (законопроект реєстр. №7124).
Закон посилює покарання за привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи шляхом пограбування людей, в тому числі вбитих або поранених. Зокрема, за вчинення крадіжки, грабежу, розбою, вимагання, або привласнення (розтрати) майна в умовах воєнного стану передбачається покарання від 5 до 15 років позбавлення волі в залежності від тяжкості скоєного злочину. Також за вчинення мародерства на полі бою особа буде покарана на строк від 5 до 10 років позбавлення волі.
Відповідні законопроекти були одноголосно підтримані на засіданнях Комітету та 3 березня 2022 року Верховною Радою України були прийняті за основу та в цілому.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...