Мед Атлант

Гігантська пухлина стискала серце та заважала дихати: лікарі врятували 5-річну франківку

Гігантська пухлина стискала серце дитини та заважала дихати. Лікарі у Львові видали 5-річній дівчинці злоякісний утвір розміром 15х18 см.

Маленьку пацієнтку звуть Веронікою. Пів року тому мама помітила в неї в ділянці пахв невелику пухлину. Лікарі в Івано-Франківську, де мешкає родина, шокували – це рак: нейробластома заднього середостіння з проникненням у прилеглі внутрішні органи. Відтоді почалася боротьба маленької дівчинки за життя.
Пухлина була гігантською – 15х18 см – і вона встигла розповсюдитись до серця, стравоходу, коренів легень, а ще – стискала ребра та заважала дихати. Утворення проникло й у спинний мозок. Під загрозою було функціонування внутрішніх органів, кінцівок і загалом життя.
Досить швидко дитина почала страждати від сильного болю. Рак швидкими темпами забирав останні сили дитини.
Лікарі призначили курс хіміотерапії. Та розуміли: цього недостатньо. Відтак почали шукати можливості видалення утвору. По допомогу звернулися до колег нашого Першого медоб’єднання Львова.
Рішення: треба оперувати. Негайно. Щоб дати дитині шанс, у мультидисциплінарну команду об’єдналися торакальні хірурги, онкологи, дитячі хірурги. Загалом понад десять провідних спеціалістів Лікарні Святого Миколая та Лікарні Святого Пантелеймона, а також лікарі Івано-Франківська, – зазначають у першому медичному об’єднанні Львова.
Пацієнтці виконали поперечну торакотомію з доступом за методом clamshell. Простіше кажучи, хірурги зробили поперечний розріз в ділянці грудної клітки таким чином, аби відкрити праву та ліву частини клітки одночасно. Після цього медики отримали доступ до серця та всіх великих судин.
Дівчинці видалили пухлину та всі метастатичні вогнища, а також частину уражених ребер. Утворення було наближене до серця та стискало його.
Операція минула успішно й без ускладнень. Вже за шість діб після оперативного втручання маленька пацієнтка повернулася додому, а за місяць прийшла на огляд до наших спеціалістів, – розповідають лікарі.
Дитина стала активнішою, набрала кілька кілограмів та нарешті почала усміхатися. Далі на Вероніку чекають чергові курси хіміотерапії та променева терапія.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...