Мед Атлант

Українка пережила землетрус у Туреччині. “Будинок трусило, як коробку з цукерками”

Внаслідок сильного землетрусу на південному сході Туреччини та в Сирії понад тисяча людей загинули, ще кілька тисяч поранені. Триває розбір завалів та пошук людей.

ВВС News Україна поговорила з українкою, яка живе у турецькому місті Газіантеп, що стало одним з епіцентрів землетрусу.

Її будинок вцілів, лише в квартирі пішли тріщини. Проте у місті є суттєві руйнування.

Марія мешкає та працює в Газіантепі. Вночі вона прокинулася о 4 ранку від того, що “квартира ходить ходуном”.

“На секунду в мене був флешбек, що я в Україні й це обстріли. Буквально за секунду я зрозуміла, що це землетрус”, – розповіла вона.

На роботі, де працює жінка, регулярно проводять тренінги, як поводитися у випадку землетрусу. Основна порада – вийти з будівлі на відкриту місцевість.

Марія схопила взуття та куртку і розбудила своїх сусідів з цокольного поверху. Разом з ними на вулицю вибігали люди з прилеглих будинків.

Вона згадує, що “будинок трусило, як коробку з цукерками”.

Люди вибігали в паніці, каже очевидиця подій. Ті, у кого були автомобілі, виїжджали. Так її знайома з дітьми виїхала просто в чисте поле.

За словами українки, було дві потужні хвилі землетрусу. Третя була дещо слабша. У перерві між трусінням вона встигла забігти в квартиру по мобільний телефон та документи.

“Усі люди стояли в парку біля нас. Через три години ми повернулися в будинок, тому що змерзли і промокли. Вже не було подальших повідомлень про небезпеку в інтернеті та через смс-розсилку”, – згадує події цього ранку Марія.

Крім того, МЗС України отримали 24 звернення про відсутність зв’язку із рідними, які проживають у зоні землетрусу в Туреччині.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба взяв під особистий контроль питання надання допомоги українцям на тлі землетрусу в Туреччині. В посольстві України створено оперативний штаб. Залучені також можливості генерального консульства в Стамбулі та консульства в Анталії. Дипломати взаємодіють із турецькими рятувальними службами. Пошуково-рятувальні роботи тривають.
Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються.Після отримання оновленої інформації дипломати негайно інформуватимуть рідних. Інформація про наявність українців серед жертв землетрусу наразі не надходила, – повідомив речник у Міністерстві закордонних справ Олег Ніколинко.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...