США і ЄС обіцяють підтримувати Україну у війні проти РФ “стільки, скільки буде потрібно”

Президент США Джо Байден і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у спільній заяві в п’ятницю за підсумками зустрічі наголосили на підтримці України в її протистоянні повномасштабній російській агресії.

Заява була опублікована пресслужбами Єврокомісії та Білого дому, повідомляє “Європейська правда”.

“Сполучені Штати і Європейський Союз посідають тверду та спільну позицію проти незаконної, невиправданої і неспровокованої війни Росії проти України. Ми спільно із широкою коаліцією партнерів запровадили швидкі та масштабні санкції, які зменшують доходи Росії, що використовуються для фінансування її війни та військово-промислової бази”, – зазначають лідери США та Єврокомісії.

Окремо вони наголошують на потребі зменшення залежності від російських енергоресурсів для зміцнення енергетичної безпеки Європи та світу.

“Ми також продовжимо тісно співпрацювати з метою підтримки енергетичної безпеки України через її подальшу інтеграцію в європейські енергетичні ринки”, – йдеться в заяві.

США і Євросоюз вказують, що спільно запровадили проти Росії “безпрецедентні, скоординовані та ефективні санкції та інші економічні заходи”, які підривають її здатність вести війну та підтримувати військово-промисловий комплекс.

“Ми спільно вживаємо нових заходів, спрямованих на осіб із третіх країн по всьому світу, щоб послабити підтримку російської війни з будь-якого куточка світу, де б вона не була виявлена”, – додають вони.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...