До 150-річчя в АТ «Івано-Франківськгаз» оновили музей. ФОТО

До 150-річчя в АТ «Івано-Франківськгаз» оновили музей.

Історія пишеться щодня і не є чимось сталим. Тож і місця, які зберігають історію, теж змінюються. Чергове оновлення відбулось і в газовому музеї, який створили в АТ «Івано-Франківськгаз». Він був і залишається місцем збереження історії газифікації на Прикарпатті та знакових речей з історії компанії.
До існуючих експозицій з понад сторічними газовими лічильниками, а також зразками першого побутового газового обладнання, відтепер додалась і експозиція з військовою атрибутикою, а також відзнаками, які передали газовикам військові та волонтери.
Патріотичну кімнату з експозицією, яка розповідає про боротьбу газовиків та підрозділів ЗСУ, у яких вони служать, з російськими окупантами створювали протягом місяця. А експонати збирали протягом більш ніж року.
Абсолютну більшість речей для музею передали мобілізовані до лав ЗСУ газовики та волонтери з фронту. Найбільше – з підрозділів 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс»та її батальйонів.
Нагадаємо, газовий музей був створений АТ «Івано-Франківськгаз» у 2013 році в приміщені газового заводу, збудованого у 1902 році. У чотирьох виставкових залах було розміщено понад 50 різних експонатів. У центральній частині головного залу виставлено макет першого газифікованого приміщення – ратуші Станіславова, де власне магістрат у 1873 році прийняв рішення про будівництво газового заводу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...