Польща, Угорщина та Словаччина припиняють участь у платформі ЄС щодо зерна через погрози cудом

Польща, Угорщина та Словаччина вирішили більше не брати участі в роботі координаційної платформи Єврокомісії щодо українського зерна. Так вони відповіли на заяву української сторони про намір судитися з цими країнами у Світовій організації торгівлі (СОТ).

Про це повідомляє польське видання PAP із посиланням на джерела в ЄС.

«Польща, Угорщина та Словаччина відмовляються від роботи в межах платформи через процедурну обережність і той факт, що Україна може використати інформацію, надану в межах координаційної платформи, проти цих трьох країн у розгляді в СОТ», — сказало джерело видання.

У роботі цієї платформи брали участь представники Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Болгарії, Єврокомісії та України. Зустрічі відбувались у Брюсселі.

Також, за даними PAP, п’ять держав ЄС відкинули підготовлений Україною план дій щодо заходів контролю за експортом зернових, який, за задумом Єврокомісії, мав замінити односторонні заборони на імпорт української агропродукції.

Як пише видання, українська сторона запропонувала, щоб Мінекономіки України самостійно ухвалювало рішення про надання дозволів на експорт зерна до ЄС, навіть якщо деякі країни виступатимуть проти. Представник Польщі при ЄС Анджей Садось розкритикував таку пропозицію та заявив, що вона не розв’яже питання контролю за експортом.

Водночас прем’єр Румунії Марчел Чолаку заявив, що після рішення ЄС скасувати ембарго його країна поки не імпортувала з України «жодного кілограма пшениці». А якщо з’явиться запит від Києва на експорт до Румунії, то Чолаку ініціює продовження односторонньої заборони на експорт українського зерна ще на 30 днів, «до з’ясування ситуації».

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...