Мед Атлант

На Франківщині засудили майже 150 людей за злочини, пов’язані зі збройною агресією РФ

Від початку повномасштабного вторгнення прокурори Івано-Франківщини довели в суді провину майже півтори сотні людей у злочинах, пов’язаних з російсько-українською війною. Це — депутати Держдуми РФ, колаборанти, зрадники, а також бойовики, яких українські бійці взяли в полон у зоні бойових дій. З них 34 засуджених відбувають покарання у в’язницях.

Про це у коментарі Суспільному повідомив керівник Івано-Франківської обласної прокуратури Роман Хима.

“За злочини агресії та воєнні злочини засудили 148 людей. Щоб забезпечити невідворотність покарання, використали заочні процеси, зокрема, щодо 93 російських депутатів. Прокурори довели їхню провину, а також провину низки ватажків та учасників підконтрольних РФ терористичних організацій і незаконних збройних формувань”, — розповів Роман Хима.

“Третина засуджених — зрадники та колаборанти”

“Покарання отримали й громадяни України, які зрадили інтереси країни, зокрема правоохоронці. На сьогодні у місцях несвободи реально відбувають покарання 34 людини. Серед них понад третина — це зрадники та колаборанти”, — каже керівник Івано-Франківської обласної прокуратури.

Роман Хима додав, що цих результатів досягнули завдяки спільній скоординованій роботі поліції, СБУ, Сил оборони.

“Прихильників “руского міра” виявили серед жителів Франківщини”

“Злочинців затримували як у прифронтових областях, так і на Франківщині. По п’ятнадцять років ув’язнення отримали восьмеро бойовиків “Л/ДНР”, яких доставили із зони бойових дій”, — говорить Роман Хима.

З його слів, вироки винесли прокремлівським діячам, які готували державний переворот у координації з представниками РФ та окремими членами громадської організації “Український вибір”. Це — троє українців, які зараз відбувають покарання, а також один росіянин, якого засудили заочно.

Також сім років ув’язнення отримав чоловік, який закликав до насильницького повалення конституційного ладу та поширював матеріали з виправдовуванням агресії РФ. Його затримали працівники СБУ на Донеччині, а судили в Івано-Франківську.

“Ще трьох прихильників “руского міра” виявили серед прикарпатців. За прославляння російських окупантів у соцмережах їм призначили по п’ять та шість років за ґратами. Наразі на розгляді в судах — ще понад півтори сотні справ, пов’язаних зі збройною агресією РФ”, — каже Роман Хима.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...