Мед Атлант

На 99 році життя померла зв’язкова УПА з Кутів Наталія Сеньковська

Сьогодні, на 99 році життя відійшла у вічність почесна жителька селища Кути – учасниця Української Повстанської Армії Сеньковська Наталія Петрівна.

Про це повідомила Кутська селищна рада.

В юності Наталія Петрівна була зв’язковою (псевдо — Черемшина) в українському громадсько-політичному русі.
Влітку 1946 року 21-річну дівчину було заарештовано за звинуваченням у членстві в ОУН. Восени того ж року військовим трибуналом військ МВС Станіславської області була засуджена на 10 років позбавлення волі та 5 років пораження в правах із конфіскацією майна. Наталію Петрівну було реабілітовано у 1992 році.
Ув’язнена Наталія знаходилася в сталінських концтаборах на півночі міста Інта, в 1953 перевезена до спеціального поселення в місті Балхаш (Казахстан). Під час перебування в поселенні Наталія Петрівна познайомилася та одружилися з Сеньковським Ярославом Дмитровичем. В 1961 році переїхали в Караганду (Казахстан) на постійне проживання. Однак разом з чоловіком та дітьми прагнули повернутися на рідну землю. 1984 року здійснилася заповітна мрія Сеньковських і сім’я переїхала в селище Кути, де Наталія Петрівна проживала до сьогоднішнього дня.
З моменту проголошення незалежності України отримала чималу кількість державних нагород. Входила до громадської організації «Косівська районна управа братства вояків УПА».
Наталія Петрівна пройшла нелегкий життєвий шлях, але в її серці завжди була Україна – вільна, незалежна, непоборна. Кутська селищна рада висловлює глибокі співчуття родині з приводу втрати найріднішої людини. Розділяємо ваше горе, сумуємо разом з вами, підтримуємо вас у годину скорботи, – зазначили у міській раді.
Панахида, відбудеться завтра, 16 квітня, о 19:00
Похорон – 17 квітня о 10:00

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...