Мед Атлант

Відповідальність за домашнє насильство в Україні посилили

Урядовці ухвалили закон, що посилює протидію домашньому насильству. Відтепер сексуальні домагання каратимуться адміністративною відповідальністю.

Пише Місто, з посиланням на Українську правду.

Голоси “за” віддали 252 депутати. Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила, що законопроєкт №8329 є депутатським, проте до його розробки долучилися Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція.

Новоухвалений закон передбачає такі зміни:

  • малолітня та неповнолітня дитина визнається як потерпіла, якщо була присутньою при вчиненні домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. Кривдник нестиме за це адміністративну відповідальність;
  • неповнолітні віком від 16 до 18 років нестимуть відповідальність за домашнє насильство на загальних підставах;
  • вводиться адміністративна відповідальність за сексуальні домагання;
    посилюються санкції за ухилення від громадських робіт та за невиконання термінового заборонного припису;
  • кривдник не зможе звільнитися від відповідальності за підставами “малозначності”.

Павліченко зазначила, що протягом 2023 року кількість випадків домашнього насильства зросла на 20% у порівнянні з 2022-м. За перші чотири місяці 2024 року кількість людей, які вчинили домашнє насильство, збільшилася на 14,4%, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року.

Також заступниця міністра зауважила, що кількість кримінальних справ зросла на 80%. У МВС прогнозують, що у 2024 році цей показник може збільшитися ще на 30%.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...