Полтавську вишивану Шевченкіану експонували в Івано-Франківську

Два дні в обласному краєзнавчому музеї експонували виставку вишиваних портретів і висловів Тараса Шевченка.

Її організаторами є відома вишивальниця, майстриня фріволіте, членкиня Союзу українок, активістка громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко та її чоловік Григорій, які на честь 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка презентують 77 вишиваних картин у різних містах України і завершать цей мандрівний виставковий цикл у Каневі. Наступним після Івано-Франківська виставку прийматиме днями Ужгород.

Автором проекту “Образ і слово Кобзаря у вишивці” з галереєю портретів і цитат із творів Т. Шевченка є Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного та літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, нині, на жаль, покійний Григорій Кисіль. Він є автором п’яти альбомів “Українська вишивка”, власноруч, без використання комп’ютерних технологій розробив схеми для вишивання хрестиком. Вишивана Шевченкіана розміщена в його четвертому альбомі.

А от для реалізації свого задуму на полотні Григорій Кисіль звернувся за допомогою до вишивальниці Катерини Калініченко, яка залучила до цієї справи ще 77 майстринь-вишивальниць і одного вишивальника із Полтавщини та міста Канева і вони протягом півтора року вишивали портрети Кобзаря і його цитати. Власне, їхній вишиваний доробок нині і мандрує Україною.

Читайте такожФотовиставка “Івано-Франківськ моїми очима”: яким було наше місто у 70-80 рр.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...