У Надвірній пошкодили сграфіто з символом міста. ФОТО

У Надвірній місцеві жителі прорубали вікно в стіні будинку з символом міста, гігантським сграфіто на центральній площі, що зображує здобутки Надвірної.

Про це інформують на сторінці Ukrainian Modernism.

Сграфіто створила команда художників на чолі з засновником художньої школи Надвірної Володимиром Миколайовичем Бунієм.

Небайдужі містяни зреагували миттєво; в. о. мера Тарас Пекарський відвідав місце злочину і пообіцяв розібратися з ситуацією.

У спільноті закликають міськраду  стягти з винуватців штраф за пошкодження авторського мистецького твору, порушення будівельних норм (самовільне пробиття отвору в несучій частині будівлі), і паплюження вигляду центральної площі міста, а також зобов’язати замурувати вікно і стягти кошти на реставрацію панно.

Також шукають, хто б згодився реставрувати панно.

Довідково. 

Сграфіто (від італ. graffiare — “дряпати”) — прадавній вид монументального мистецтва, видряпування зображення по штукатурці. Для отримання багатобарвного сграфіто на стіну наносять декілька шарів вапна, що вирізняються за кольором, потім вапно зішкрябують на різну глибину, щоб оголити шар з потрібним кольором. Ця техніка була дуже популярна в західних областях України, а от на сході і в центрі до техніки сграфіто майже не звертались.

Читайте також: Батьки пропонують зрізати сграфіто з “Карпатської казки”.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...