«Привілеї» для вакцинованих МОЗ розгляне вже у середині вересня

В Україні вакцинація від коронавірусу поки що є добровільною.

Як передає Укрінформ, про це сказав головний санітарний лікар Ігоря Кузіна в інтерв’ю “Радіо Свобода”

“Коли ми кажемо про примус, ми не повинні забувати про права людини та епідеміологічну доцільність. Ми зараз просимо вакцинуватися освітян та медпрацівників, а для інших громадян вакцинація поки залишатиметься добровільною”, – сказав Кузін.

Водночас у МОЗ припускають можливість уведення привілеїв для вакцинованих від коронавірусу.

“Скоріш за все, ми будемо це (послаблення обмежень – ред.) переглядати ближче до середини вересня, коли вже будуть диференційовані підходи”, – сказав Кузін.

За його словами, технічні можливості по впровадженню такого підходу в Україні вже існують.

“Завершується розробка внутрішнього сертифіката, який потенційно може бути використаний для доступу до публічних заходів, в ресторани чи кінотеатри у випадку, якщо людина буде протестована або вакцинована”, – додав головний санітарний лікар.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні триває 5-й етап кампанії з вакцинації проти COVID-19, на якому щепитися можуть усі охочі українці віком від 18 років. Наразі щеплення проводиться чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio). Станом на 5 серпня 2021 року Україна вже отримала майже 12 млн доз цих вакцин.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

  • ��������...
  • Loading...