Втрати окупанта станом на 286 день війни

92200
Особовий склад
281
Літаків
264
Гелікоптерів
2929
Танків
5905
ББМ
1915
Артилерія
211
Засоби ППО
395
РСЗВ
4505
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1567
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

Франківський художник став лауреатом Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського

Міжнародну мистецьку премію імені видатного українського художника Сергія Васильківського (1854-1917) заснували міжнародна громадська організація «Чумацький віз» із Волині та об’єднання українських літераторів «Криниця» із Придесення.

Все з метою гідного вшанування Сергія Васильківського, активної популяризації в Україні і за кордоном талановитих сучасних художників, наукових досліджень мистецтвознавців та публікацій письменників і журналістів, присвячених мистецтву, повідомляє УЛГ.

Отже, за рішенням авторитетного міжнародного журі, лауреатами почесної нагороди – Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського – нині стали:

  1. Член Національної спілки художників України, філософ, педагог та поет, доктор мистецтвознавства, почесний професор, академік Міжнародної академії фундаментальних основ буття Едвард Міляр (м. Київ) – за видатну творчу діяльність;
  2. Художник-живописець Ігор Роп’яник (м. Івано-Франківськ) – за вагомий мистецький доробок, з нагоди 65-річчя з дня народження та 45-ліття творчої діяльності;
  3. Художник Юрій Бандера (м. Стрий Львівської області) – за творче примноження краси рідного краю та збагачення духовного світу;
  4. Закордонні художники, письменники, журналісти, громадські діячі, які популяризують мистецтво: Stephanie Rachel Adams (Великобританія), George A. Sgouros (США), Princess Lovelyn Eyo (Нігерія), Olga Andonovic (Хорватія), Wendy Coates (Англія), Nicolas Hamm (Франція), Cristian C. Serna Villada (Колумбія) – за власний чудовий творчий доробок та визначну міжнародну діяльність.

Довідково: 

Сергій Іванович Васильківський – український живописець, пейзажист, баталіст. Його дід-чумак, який походив із козацького роду, привив молодому Сергієві інтерес до української старовини, а мати – любов до народних пісень. Навчався в Академії мистецтв. За картини, в яких передав чарівність української природи, одержав золоту медаль і можливість вдосконалюватися за кордоном. Він жив у Франції, багато працював та виставляв свої твори в Паризькому салоні. Подорожував Англією, Іспанією, Італією, Німеччиною, Південною Африкою. Ці мандри зміцнили намір художника спрямувати свій талант на розвиток українського мистецтва.

С. Васильківський – автор таких відомих картин, як «Козача левада», «Козачий пікет», «Сторожа Запорозьких Вольностей», «Козача гора», «Козак в степу. Тривожні ознаки». Його називають «поетом українського малярства» за чарівну ліричність пейзажних та історичних творів. Він – автор відомого портрета Тараса Шевченка. Художник залишив після себе гідний набуток – близько трьох тисяч робіт.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...