Від Галича до Хотина. З Прикарпаття стартував сплав на захист Дністра

Сплав пройде Дністровським каньйоном, за маршрутом Галич-Заліщики-Хотин. Його організовує співдружність громадських організацій України та Молдови.

Люди з різних куточків України збираються разом для сплаву Дністром і зустрічей з небайдужими мешканцями міст і сіл біля ріки, яким загрожує будівництво каскаду ГЕС. Стартував сплав 14 липня, в Міжнародний День Дністра.

Наша мета – об’єднати зусилля для захисту Дністра. Долучитися до акції може кожна людина, група чи спільнота – на весь маршрут, частину чи на окрему зустріч, – йдеться на сторінці організаторів у фейсбук.

СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Схвалена урядом Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року передбачає будівництво каскаду з шести ГЕС у Дністровському каньйоні.

Незважаючи на вимоги природоохоронного законодавства, протести громадськості, категоричні заперечення екологів і численні рішення місцевих рад, державна компанія “Укргідроенерго” має твердий намір найближчим часом збудувати ці шість ГЕС.

Сумарна потужність каскаду, на будівництво якого планується витратити щонайменше 20 мільярдів гривень, становитиме лише 1/200 від сумарної потужності української електроенергетики. Однак при цьому буде знищено близько 200 кілометрів природного русла Дністра. Дністровський каньйон, яким ми його знаємо, просто перестане існувати. Детальніше – тут.

Незважаючи на очевидну економічну безглуздість і колосальну шкоду проекту для довкілля і туристичного потенціалу Івано-Франківської, Тернопільсько, Хмельницької та Чернівецької областей, уряд вперто підтримує цю авантюру.

Щоб зупинити варварські плани зі знищення унікальної природи Верхнього Дністра, люди в цих областях вдаються до протестів і закликають владу зупинитися.

МІСІЯ АКЦІЇ

Громадська акція-сплав “Збережемо Дністер” покликана об’єднати зусилля активістів з усієї України з прагненнями людей, що живуть поблизу Дністра, зберегти його неповторну красу для нащадків.

Акція включає:

Сплав на байдарках чи інших аналогічних за швидкістю плавзасобах від Галича до Заліщиків з 14 по 21 липня, від Заліщиків до Хотина з 23 по 27 липня.

Зустрічі учасників сплаву з представниками місцевих громад і небайдужими жителям сіл обабіч ріки, надання правової і допомоги всім, хто бореться проти побудови каскаду ГЕС на Дністрі

Форум громадської взаємодії за участі активістів, експертів, представників місцевої влади з Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та інших регіонів України у місті Заліщики 22 липня для вироблення спільної стратегії дій на захист Дністра

Стратегічною метою акції і всього руху на захист Дністра є публічна відмова уряду від планів побудови каскаду ГЕС на Дністрі, вилучення цих планів з офіційних урядових документів і припинення будь-яких робіт у цьому напрямку.

Акція “Збережемо Дністер” відкрита для участі всіх людей доброї волі незалежно від занять і посад, які поділяють наші цілі і погоджуються додержуватися простих правил: діяти командно, не використовувати акцію для партійної пропаганди, політичної чи комерційної реклами, не вживати алкоголю і не смітити.

РОЗКЛАД АКЦІЇ
(можливі уточнення)

14.07, сб, Міжнародний День Дністра. Об 11.00 – стартова акція в Галичі на Майдані Різдва Христового.
Перехід Галич-Устя-Зелене, 29 км.

15.07, нд – перехід Устя-Зелене-Нижнів, 21 км, зустріч у Нижневі на березі 18.00

16.07, пн – перехід Нижнів-Коропець, 22 км, зустріч у Коропці 19.00

17.07, вт – перехід Коропець-Возилів, 26 км.

18.07, ср – перехід Возилів-Уніж, 27 км.
Зустрічі Лука/Незвисько 15.00 (біля мосту через Дністер з боку Незвиська), Раковець 17.00

19, чт – перехід Уніж-Хмелева, 20 км. Зустріч у Хмелевій 18.00

20, пт – перехід Хмелева-Устечко, 17 км. Зустріч в Устечку 16.30. Виїзна зустріч у Городенці 18.00

21, сб – перехід Устечко-Заліщики, 27 км. Зустрічі в Городниці о 15.00, у Кострижівці о 18.00

22, нд – Форум громадської взаємодії “Збережемо Дністер вільним!” у Заліщиках 12.00 – 15.00, Аграрний коледж, вул. Соломії Крушельницької, 52, реєстрація учасників з 11.00

23.07, пн – перехід Заліщики – Дорошівці 22, км, Зустрічі: Василів 15.00, Дорошівці 19.00

24.07, вт – перехід Дорошівці-Онут 27 км

25:07, ср. – перехід Онут-Перебиківці 23 км. Зустріч: Перебиківці 18.00

26.07, чт. – перехід Перебиківці – Рашків 19 км

27.07, пт – перехід Рашків-Хотин, 21 км, зустріч: Пригородок 13.00

28.07, сб – зустріч у Хотині 13.00

Читайте також: На Прикарпатті для туристів облаштували майданчик з видом на гірські краєвиди. ФОТО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...