Калуський хор представляє Україну на легендарному фестивалі в Іспанії. ВІДЕО

У ці дні в 64-й раз місто Торрев’єха, що на узбережжі Коста Бланка в Іспанії, стане міжнародною столицею хорового співу хабанера.

У конкурсі візьме участь 10 хорових колективів, з яких один — з українського Калуша, інформують “Вікна”.

Завтра, 24 липня, народний камерний хор “Тавор” (керівник, диригент — Оксана Демків) виступить в рамках конкурсної програми. А 26 липня — з сольним концертом.

Перший фестиваль Habaneras пройшов у місті Торрев’єха в 7 серпня 1955 року і відразу став найбільш помітною культурною подією в житті міста. Основна мета організаторів конкурсу полягала в залученні уваги до курорту і збільшення потоку туристів. З того часу фестиваль став дуже популярним і прижився настільки, що навіть в неофіційному гімні Торрев’єхи звучать мотиви хабанера, а конкурсу присвоєно почесний медаль округу Валенсії за заслуги в області культури.

Довідка:

Хабанера (від назви міста La Habana — Гавана) — кубинський танець, який по своєму ритму наближений до танго. При цьому назва “хабанера” міцно вкоренилося в Іспанії, а потім і в решті Європи

Хабанера стала відома в усьому світі завдяки опері Ж. Бізе “Кармен”. Танці, музика і пісні хабанери уособлюють стиль життя кубинського народу: запальний, ритмічний, емоційний, розкутий і ніжний. В Іспанії хабанера набула поширення в XIX столітті завдяки морякам, які поверталися з Куби.

Читайте також: Троїсті музики, частування, майстер-класи, танці – гуцули запрошують на тижневий фестиваль. ПРОГРАМА

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...