Кінець фіктивним меддовідкам: від 2020 року МОЗ запровадить радикальні зміни для водіїв

Під час медичного обстеження потрібно буде мати роздруківку зі штрих-кодом.

Від 2020 року Міністерство охорони здоров’я запускає спеціальний реєстр, який унеможливить придбання фіктивних медичних довідок. Так, аби отримати водійське посвідчення, українцям доведеться особисто проходити обстеження.

Про це розповіли в сюжеті “Сніданку з 1+1”, – повідомляє ТСН.

Нині у Мережі процвітає бізнес з продажу медичних довідок. Придбати їх можна, не встаючи з ліжка – декілька кліків у Viber чи Telegram і замовлення готове. Утім, у МОЗ попереджають, що за видавання підроблених документів несуть відповідальність не лише ті, хто їх видав, а й ті, хто зробив замовлення.

У разі, якщо буде завдано тяжких наслідків під час ДТП, перевірятиметься правомірність видавання довідки. І відповідальним за це є посадова особа – головний лікар чи голова комісії, що підписує довідку. Крім того, через липову меддовідку, водіїв можуть позбавити права керувати автомобілем.

Разом з тим, у Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що від наступного року довідку без повного лікарського обстеження придбати буде неможливо. Міністерство розробляє спеціальну роздруківку зі штрих-кодом, за яким буде зрозуміло, що громадянин відвідав лікаря.

У МОЗ також закликають громадян повідомляти поліцію про неналежний медичний огляд чи сумніви дійсності отриманої довідки.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...