Стали відомі нові деталі загибелі двох українців у холодильній камері для зберігання фруктів у Польщі

Як вже повідомлялося, у вівторок у Польщі  у Садковіце у Лодзькому воєводстві в холодильній камері для фруктів були виявлені тіла двох українців.

Чоловіки, 28 і 46 років виявилися родичами — рідними племінником і дядьком.

Про це повідомляє “Варта1” з посиланням на видання “ОВОД”.

За повідомленнями польських ЗМІ, виявив тіла роботодавець і власник аграрного підприємства, на території якого розташовано фруктосховище. Чоловік викликав на місце і поліцію та швидку. Проте врятувати українців не вдалося. Адже смерть наступила моментально — з фруктового ангара спочатку викачала повітря, а потім запустили спеціальний газ, який дозволяє зберігати фрукти десятки років. Молоді чоловіки просто задихнулися у сховищі.

Посольство України в Польщі повідомило, що родом заробітчани були з Тернопільської області. На підприємстві працювали легально. А розслідуванням зайнялася районна прокуратура міста Рава Мазовецька.

Чоловіки родом з села Серетець Зборівського району. Проте проживали вони по різну. Старший чоловік Іван разом з дружиною і 13-річним сином жив у селі Чернихів Зборівського району. У цьому селі його дружина працює завучем у місцевій школі.

У молодшого загиблого – Ігоря сім’ї поки що не було.  Проживав хлопчина в Тернополі. Зустрічався з дівчиною.

Проте обидвох ховатимуть в селі Серетець Зборівського району, звідки вони родом. Тут у батьківській хаті ще проживає їхня бабуся. І похорон відбуватимуться в одній домівці.

А ні родичі, а ні односельці не вірять у випадкову смерть тернополян. Родина чоловіків підозрює, що поляк, на якого ті працювали, підлаштував спеціально нещасний випадок.  Родина розповідає, що Іван і Ігор до Польщі на заробітки поїхали ще 14 серпня. Мали трудові візу і запрошення від того ж агропідприємця. А у консульстві родичам повідомили, що працедавець офіційно загиблих чоловіків працевлаштував лише 8 листопада. Тобто за два дні до того як трапилася трагедія. (Тернополян в фруктосховищі знайшли 10 листопада).

 Загиблі українці поїхали на заробітки в підприємство де трапилася трагедія 14 серпня. А офіційно працевлаштували їх лише 8 листопада – за два дні до дня смерті.

Трагедія трапилася за кілька годин до того як Іван та Ігор мали б вже вирушати додому. Зранку за ними приїхав український перевізник, щоб забрати чоловіків та їхні речі. Їх почали шукати і виявилося, що вони обидвоє мертві лежать в фруктосховищі.

Родичі передають слова водія буса, що поляк почав його переконувати, щоб він тихенько поїхав з місця трагедії – в іншому разі його польська поліція теж буде допитувати, як свідка.

Односельці чоловіків не вірять в нещасний випадок, і не вірять в те, що знайдуть винних у цій трагедії. Мають і свої версії того, що могло трапитися. Кажуть, що хтось відкрив навмисно в фруктосховищі вікно, через яке і залізли в середину Ігор і Іван. І хтось за ними те вікно і закрив.

У селі та в навколишніх населених пунктах зараз збирають гроші аби оплатити доправку тіл в Україну. Родичі кажуть, що перевезення одного покійника вартує приблизно 125 тисяч гривень. І кошти на це сім’я має шукати самостійно.

“Поляк, у якого працювали Іван та Ігор заявив родині, що він може самостійно тіла довести до кордону з Україну, але якщо йому заплатять 40 тисяч злотих”, – розповідає сусідка загиблих пані Наталя.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...