Мед Атлант

“Гіпершвидкі ремонти” та “сімейні закупівлі” Матеївецької ОТГ: “Антикорупційна платформа” вказує на порушення

Аналітики “Антикорупційної платформа” проаналізували минулорічні закупівлі Матеївецької ОТГ. З’ясувалося, що у грудні та ремонтувала дороги, які за аналогічними договорами у Prozorro вже ремонтувались улітку. А для ремонту двох ФАПів залучила фірму, керівник якої є членом виконавчого комітету Матеївецької сільської ради.

Про це повідомили МІСТУ в “Антикорупційній платформі”. У рамках децентралізації об’єднані територіальні громади отримали не тільки більше владних повноважень, але і фінансових. Тобто ОТГ можуть розпоряджатися доходами свого бюджету на власний розсуд. Та підходи до освоєння коштів випробувані і напрацьовані роками, тому навіть у системі Prozorro окремі ОТГ вдаються до “нечесної гри” – віддають підряди “своїм” фірмам чи посеред зими, за лічені дні до кінця року, масово ремонтують дороги та приміщення.

Експерти “Антикорупційної платформи” неодноразово розповідали, як в останні дні року розпорядники коштів активно витрачають залишкові кошти на рахунках без проведення тендерів. Цей період називається “грудневі жнива”.

Також закупівлями у період “грудневих жнив” відзначилась і Матеївецька об’єднана територіальна громада. Та під кінець року встигла відремонтувати кілька вулиць, зробити капремонт двох ФАПів та навіть закупити продукти харчування. При цьому всі товари і роботи ОТГ оплачувала через день-два після підписання договорів.

Матеївецька ОТГ, згідно з договорами, опублікованими у системі Prozorro, двічі за рік ремонтувала одні і ті ж дороги – спочатку влітку, а потім ще й посеред сніжної зими.

Спершу у серпні 2018 року Матеївецька ОТГ доручила ТОВ “Шляховик” відремонтувати дорожнє покриття на вул. Довбуша в селі Дебеславці. А наприкінці грудня із тим самим підрядником підписала ще й окремий договір на ремонт тої самої дороги.

Ідентично Матеївецька ОТГ ремонтувала дорожнє покриття на вул. Шкільній в селі Дебеславці, знову уклавши із підрядником два договори на ремонт одної і тої дороги – перший у серпні, другий – наприкінці року.

В обох випадках на договорах, укладених взимку, стоїть дата 19 грудня, а вже 21-го грудня ОТГ повністю здійснил авсі проплати. Виходить, що за два зимові дні підприємству нібито вдалося капітально відремонтувати два різні об’єкти. Водночас за договорами, укладеними в серпні, підряднику на це давалось півроку.

Втім, у системі Prozorro оприлюднено лиш звіти про укладені договори, без проектно-кошторисної документації. Відтак незрозуміло, які саме роботи виконував підрядник та які ділянки зазначених доріг було відремонтовано. Загалом, “подвійний” ремонт обох цих доріг в селі Дебеславці обійшовся у понад мільйон гривень.

Що цікаво, за всіма чотирма договорами ремонтні роботи виконувало товариство з обмеженою відповідальністю “Шляховик”. За останні два роки підприємство уклало із Матеївецькою ОТГ 13 договорів на майже 5 млн гривень. Всі угоди були укладені напряму, тобто замовник обирав підрядника на власний розсуд, без оголошення тендерів.

Наприкінці року Матеївецька ОТГ взялася ремонтувати ще й фельдшерсько-акушерські пункти, зокрема в уже згадуваному селі Дебеславці та у селі Пилипи.

Замовник в один день, 19 грудня, уклав два договори на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту ФАПів і ще окремо два договори для виконання ремонтних робіт. Виходить, що підрядник мав би розпочати ремонт, але проекту, як його робити, немає.

Та для приватного підприємства “Альбатрос-4В”, яке й отримало підряди на ремонти ФАПів, це не стало перешкодою. Вже 20 грудня, тобто наступного дня після укладення договору, Матеївецька ОТГ оплатила роботи в повному обсязі. У той же день ОТГ повністю оплатила і розробку проектно-кошторисної документації.

Що цікаво, директором ТОВ “Альбатрос-4В” є Володимир Бегаль – член виконавчого комітету Матеївецької сільської ради.

Виникає багато питань і до проектної документації. Розробити її було доручено відділу капітального будівництва при управлінні агропромислового розвитку Коломийської РДА. Цей же відділ мав здійснювати технічний нагляд за ремонтними роботами у ФАПах.

Відтак, відділ за один день спромігся розробити проектно-кошторисну документацію для ремонту ФАПів і одразу проконтролювати, як їх відремонтували, адже договори на технічний нагляд було підписано 19 грудня, а оплату здійснено на наступний день, 20 грудня.

Закінчивши із ремонтом інфраструктурних об’єктів, Матеївецька ОТГ взялася закуповувати продукти харчування.

В останні дні року ОТГ купляла продукти, сардельки, молоко, сир, масло та багато іншого. Місце поставки – Матеївецька сільська рада, а постачальник – фермерське господарство “Прометей”. Наприкінці року ОТГ придбало у господарства продуктів харчування на більш ніж 37 тисяч гривень.

Цього року співпраця між ними продовжилась. У лютому ОТГ знову обрало господарство “Прометей” для поставки продуктів харчування. Матеївецька ОТГ закупила масло, м’ясо, рибу, молочну та овочеву продукцію на загальну суму 450 тисяч гривень.

Загалом, за останні два роки Матеївецька сільська рада уклала із господарством “Прометей” понад чотири десятки прямих договорів на понад 2 млн гривень.

Господарство “Прометей” очолює Орися Книшук – дружина голови Матеївецької ОТГ Петра Книшука, яка, до речі, є депутатом Івано-Франківської обласної ради.

Сам Петро Книшук головує у Матеївецькій ОТГ з грудня 2016 року і теж є чинним депутатом обласної ради.

Раніше договорами між ОТГ і підприємством “Прометей” зацікавилась обласна прокуратура, яка й звернулася до суду за фактом порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Останнє судове засідання у цій справі відбулося 27 липня 2018 року. Тоді Коломийський міськрайонний суд постановив закрити провадження у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Відзначимо, що команда “Антикорупційноїплатформи” направила до правоохоронних органів два звернення з проханням перевірити сумнівні закупівлі Матеївецької ОТГ, що проводились у грудні 2018 року. Йдеться про договори на ремонт дорожнього покриття у селі Дебеславці, а також про договори на капітальний ремонт, виготовлення проектно-кошторисної документації та на здійснення технічного нагляду за ремонтом ФАПів.

Читайте також: Ремонт за день та по другому колу: як на Прикарпатті використали кошти дорожнього фонду.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...