109 км та 298 метрів: прикарпатець здобув бронзу на чемпіонаті з 24-годинного бігу

Чемпіонат з 24-годинного бігу відбувся у Києві 21-22 вересня.

60-річний Ярослав Рудяк здобув бронзову медаль на Чемпіонаті України з 24-годинного бігу у віковій категорії 60-69 років, інформують “Вікна” з посиланням на Федерацію легкої атлетики Івано-Франківської області.

За добу долинянин подолав 109 км та 298 метрів. У загальному рейтингу серед чоловіків усіх вікових категорій Ярослав Рудяк посів 20 місце. Цей ультрамарафон став для Рудяка вже одинадцятим.

Упродовж десяти років чоловік долає марафонські дистанції, виступає на всеукраїнських та європейських марафонах змаганнях. Найкращий результат спортсмена був у 2017 році, коли чоловік пробіг 194 кілометри за дві доби, повідомляє журналіст Сабіна Ружицька у соцмережі.

Цієї весни у день свого 60-річчя Ярослав Рудяк за 10,5 години пробіг 60 кілометрів з Івано-Франківська до рідної Долини. Чоловік каже, долав по кілометру за кожен рік життя.

“Я з дитинства у спорті. Щоправда я не професіонал, але затятий аматор. Займався вільною боротьбою, у 25 років розпочав бігати, з 40 — пробував себе в паверліфтингу. Та високих результатів не досягнув і повернувся у легку атлетику”, — розповідає пан Ярослав.

Жодної спортивної дієти чоловік не дотримується. При зрості 150 сантиметрів важить 70 кілограм.

“Бігаю три рази в тиждень. Спочатку роблю розминку: 10-15 вправ, це й нахили, кругові рухи тулубом, стрибки на одній та двох ногах, біг на місці, біг з високим підніманням колін, біг із завертанням стопи назад. Після розминки біжу 30-35 кілометрів Долиною, селами району, іноді добігаю до Моршина”, — зазначає Ярослав Рудяк.

Кілька років тому чоловік знайшов у Галицькому районі на дорозі маленьку іконку Богородиці з Ісусом. Образок став спортсменові оберегом. Перед кожними змаганнями чоловік молиться.

Наразі у Ярослава Рудяка є дві заповітні мрії: отримати більшу квартиру, бо він з дружиною та п’ятьма дітьми живе у одній кімнаті, та пробігти шість тисяч кілометрів на американському ультрамарафоні.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...