Мед Атлант

“Деякі мають при собі зброю”: франківські медики розповіли про роботу з п’яними пацієнтами

Не менше п’яти пацієнтів у стані алкогольного сп’яніння за добу привозять бригади швидкої у відділення невідкладної медичної допомоги клінічної лікарні № 1 в Івано-Франківську. Про це Суспільному Карпати повідомила завідувачка відділення Ольга Тихонюк.

Деякі з госпіталізованих поводяться агресивно — нищать меблі і травмують персонал.

“Вони переважно каталки беруть або візки і ними розкидаються, трощать, ловляться за крани. Такі пацієнти й не дуже хочуть перебувати у спокійному стані, сісти й посидіти. Були такі, що нападали на наших медсестер і повністю обірвали всю стійку. Нищать інвентар, душову всю побили, різні були випадки”, — каже Ольга Тихонюк.

За її словами, ці пацієнти не потребують медичної допомоги, бо, крім стану алкогольного сп’яніння, вони не мають іншої патології, яку потрібно було би обстежувати. Тож пацієнти мали би перебувати у спеціалізованих відділеннях, де надають допомогу людям з алкогольним сп’янінням.

Останні 2 роки у відділенні невідкладної медичної допомоги чергують працівники муніципальної інспекції. Вони допомагають медикам справлятися із пацієнтами, які можуть завдати шкоди. За необхідності – викликають поліцію, розповідає Ольга Тихонюк.

“Є такі особи, коли їх привозять, то виявляється, що вони мають при собі холодну зброю, є різні такі негарні ситуації”, — каже завідувачка відділення..

Інколи пацієнти, яких привезли у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, намагаються втекти, тоді один медик справитися не може, говорить лікар-інтерн міської лікарні № 1 Андрій Стуй: “Доводиться кликати охорону на допомогу, травматологів-чоловіків, бо п’яні – це теж переважно чоловіки, і вони агресивні. Бували такі випадки, що кидалися речами, годинниками, телефонами і постраждали медики”.

Приблизно семеро нетверезих пацієнтів впродовж доби потрапляють у відділення невідкладної медичної допомоги центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська, каже медпрацівниця Мар’яна Воралюк.

“Я — не лікар-нарколог і не маю практики поведінки з цими пацієнтами, але, як лікар невідкладної екстреної медичної допомоги, будо різне: і судоми, інсульти ставалися, всілякі ситуації на фоні алкогольної залежності. Крім того, ці люди були збуджені, неадекватно поводилися, нищили майно нашої установи”, — каже лікарка.

Мар’яна Воралюк пригадує, бувало, що й сама отримувала удари від п’яних пацієнтів: “У хворого були судоми. Ми хотіли притримати його, він збуджений був дуже, почав усіх кидати, штовхати”.

За словами начальниці міського управління охорони здоров’я Марії Бойко, зараз місту не вистачає фінансування для того, аби створити спеціалізований заклад, який надаватиме медичну наркологічну допомогу. Пацієнтів у стані сп’яніння, які не мають травм чи хвороб, повинні скеровувати у “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я”. Цей заклад уклав контракт на кваліфіковану допомогу з НСЗУ, каже директор центру Мирон Мулик. За його словами, за добу у клінічний центр привозять від 10 до 25 пацієнтів у стані сп’яніння.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...