Збитків на 200 млн грн завдано рослинному світу з початку року

В Держекоінспекції розрахували, 200 млн гривень збитків завдано рослинному світу з початку року. 

Таку суму розрахували територіальні органи Державної екологічної інспекції України протягом 7 місяців – повідомляють на офіційному сайті відомства.

За фактами вирубки лісу, незаконного лісокористування, порушення вимог пожежної безпеки у лісах та знищення червонокнижних рослин складено понад 2,7 тисяч адмінпротоколів. Тобто, сума збитків за одне порушення в середньому складала понад 70 тисяч гривень!, – зауважив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За словами посадовця, шкода, завдана довкіллю, має довготривалі наслідки.

Ліс – це екосистема, яка об’єднує всі елементи довкілля – різноманітні види дерев, рослин і тварин, водні об’єкти, ландшафт. Вирубка дерев чи знищення рослинних видів призводять до подальшого обідніння всієї системи. І, на жаль, висадкою нових дерев чи рослин відновити її початковий стан не вдасться, – зазначив Андрій Мальований.

Для того, щоб захищати старовікові ліси, важливо забезпечити ведення сталого лісового господарства та захист і заповідання особливо цінних дерев.

Зокрема, на початку року уряд прийняв постанову щодо посилення заходів з охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування. Також розроблений проект Державної стратегії управління лісами до 2035 року, яка передбачає збереження видового різноманіття у лісовому фонді, – розповів Андрій Мальований.

Він підкреслив, що реформування потребує і система відповідальності за вирубку лісу.

На сьогоднішній день штраф за порубку чи пошкодження дерев становить 2550-5100 гривень для посадових осіб. Натомість нелегально знищена деревина продається на десятки мільйонів гривень. Підвищення штрафів дозволить більш ефективно протидіяти таким злочинам, – додав Андрій Мальований.

Голова ДЕІ наголосив, що досягнення ефективнішого захисту лісових насаджень стане можливим і завдяки посиленню екологічного контролю шляхом ухвалення законопроекту №3091. Так, наразі інспектори часто стикаються з недопущенням у лісгоспи, де відбуваються незаконні рубки. Проектом закону пропонується підвищити штраф за це порушення з 765 гривень до 600 тисяч – 1,8 мільйона гривень.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...