Втрати окупанта станом на 86 день війни

28700
Особовий склад
204
Літаків
168
Гелікоптерів
1263
Танків
3090
ББМ
596
Артилерія
93
Засоби ППО
200
РСЗВ
2162
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
460
БПЛА
13
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

Королева Іспанії одягла вишиванку, яку пошила франківка. ФОТО

Іспанська королева Летиція підтримала Україну, одягнувши на публічний захід 3 березня українську вишиванку. Авторкою цієї сорочки, виявилося, українка, яка вже багато років мешкає в Мадриді.

Нею виявилася українка Ольга Соловей, родом із Івано-Франківська, яка емігрувала до Іспанії ще до того, як у рідній країні розпочалася війна. Живе Ольга на околиці Мадрида, а вишивання називає своїм хобі, пише “ТСН”.

В Україні ще був мир, коли Ольга вручну вишила сорочку, яку 3 березня одягла королева Летиція. Ольга каже, що не могла собі й уявити, що сорочку, яку вона вишивала вручну, одягне королева Іспанії.

“Вишиванка – це традиційний одяг. У всіх українців вона є вдома. За Радянського Союзу її було заборонено носити у громадських місцях. Коли ми відокремилися від Росії, люди знову почали її носити”, – розповідає Ольга.

На початку березня до одного з головних українських магазинів Мадрида зайшла людина з оточення королеви Летиції, пов’язана з асоціацією “Все з Україною”. Там була куплена ця сорочка, в якій потім на публіці з’явилася дружина короля Філіпа VI.

“Мені подруга надіслала фото у Facebook. Я не могла в це повірити, але одразу зрозуміла, що це моя сорочка: ці манжети без ґудзиків” із застібкою-липучкою, я роблю їх сама. Я тоді була дуже здивована і відчуваю гордість”, — розповідає Ольга.

Українка говорить, що навчилася вишивати ще колись була зовсім маленькою. Її навчала бабуся Марія та мама Ганна, коли їй було лише десять років.

Якщо все буде добре Ольга планує відкрити власний бізнес у Мадриді, хоче відкрити магазин власних вишиванок, подібних до тієї, яку одягла королева Летиція. І каже, що назвала б його “Українська вишиванка” і продавала там також свої картини, вишиті хрестиком.

До речі, пізніше вишиванку одягала і старша дочка королеви Летиції – принцеса Леонор, коли вони всією сім’єю приїжджали на зустріч із українськими біженцями.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...