Втрати окупанта станом на 281 день війни

89440
Особовий склад
280
Літаків
261
Гелікоптерів
2915
Танків
5877
ББМ
1904
Артилерія
210
Засоби ППО
395
РСЗВ
4441
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1562
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

ОСІНЬ – ПОРА ПІДВИЩЕНОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ

Головатчук Галина Яремівна – лікар терапевт медичного центру Оксфорд Медікал Осіння пора – це перехідний період, можливість адаптуватися від спеки до морозу. Насправді, попри тепло та відносний комфорт, саме осінь є найбільш підступним періодом. Згідно власних спостережень, відмічаються численні звернення пацієнтів із сезонними інфекційними захворюваннями, із загостренням хронічних захворювань та з іншими проблемами, що пов’язані із здоров’ям.

ЯКІ ОЗНАКИ ВКАЗУЮТЬ НА ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ?

Кожна людина найкраще знає свій організм і те як він реагує на проблеми, але, на жаль, часто ігнорує їх. Ми чітко відчуваємо зміни у своєму організмі і вже приблизно розуміємо, як діяти.

Типовими ознаками розладу вашого здоров’я є:

 •  постійна втома, відчуття знесилення навіть після тривалого сну;
 • підвищення температури тіла;
 • сонливість або навпаки безсоння;
 • біль у суглобах;
 • головні болі;
 • ранкова скутість;
 • втрата апетиту;
 • біль у животі натще або одразу після прийому їжі;
 • апатія;
 • запаморочення;
 • слабкість та ломота у тілі.

Ці симптоми є універсальними і досить поширеними, тому для чіткої діагностики варто звернутися до лікаря, який проведе ряд додаткових обстежень і за потреби скерує вас до профільного спеціаліста.

ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ Є НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИМИ ВОСЕНИ?

Основний зв’язок із піком загострення захворювань восени має звичайно ж переохолодження. Переохолодження є тригером розвитку захворювань у сфері ревматології, урології, пульмонології, неврології та ін. В ревматології осінь – сезон аншлагу у відділеннях стаціонару. Гостра ревматична лихоманка, ревмокардити, реактивні артрити та багато інших – розвиваються часто на фоні загального переохолодження та перенесених сезонних респіраторних інфекцій (ГРВі, грипу і звичайно ж коронавірусної інфекції). Це також є причиною розвитку аутоімунних захворювань, системних васкулітів та ін. У відділенні урології восени звертаються із загостренням знайомих нам пієлонефритів, циститу, хронічного простатиту. Буквально кілька годин переохолодження призводять до різкого погіршення стану і яскраво вираженої симптоматики урологічних захворювань. Пневмонії та бронхіти є частими ускладненнями вірусних респіраторних інфекцій, пік яких припадає саме на осінньо-зимовий період. Переохолодження та протяги призводять до розвитку невралгії, нейропатії, невритів периферичних нервів, що супроводжується нестерпними постійними болями. Як вберегти себе від осінніх болячок і як не допустити загострення? Варто бути усвідомленим, дотримуватися рекомендацій лікаря та не нехтувати плановими візитами. Ви можете вважати ці поради надто простими і навіть банальними, та будьмо відвертими: кожен з нас нехтує простими заходами безпеки.

Запам’ятайте і виробіть собі звичку постійно дотримуватися цих норм, і ви в рази знизите ризик захворіти сезонними захворюваннями:

 1.  Уникайте застіль із великою кількістю людей (весілля, ювілеї, хрестини і тд). Епіднебезпека стосується в першу чергу скупчень людей.
 2.  Дотримуйтеся норм раціонального харчування: прийоми їжі не менше 3-4 раз на день, збагаченої достатньою кількістю вітамінів, мінералів та поживних речовин.
 3.  Нормалізуйте свій питний режим, адже зневоднення призводить до розладів діяльності усього організму.
 4.  Одягайтеся відповідно до погоди: вкорочені топи чи голі щиколотки – табу! Не варто жертвувати своїм здоров’ям заради моди.
 5. Планові профілактичні візиту – обов’язково! Погоджуйте із лікарем частоту відвідувань і не соромтеся звернутися позапланово, якщо турбують проблем зі здоров’ям.
 6.  Дотримуйтесь призначень лікаря! Якщо вам призначили ліки, які потребують постійного прийому – значить варто дотримуватися графіку прийому. Змінити курс лікування може тільки ваш лікар!
 7.  Не нехтуйте можливістю вакцинуватися. Сезонні інфекції призводять до загострення ваших «болячок», особливо це актуально у часи пандемії коронавірусної інфекції. Порадьтеся із своїм сімейним лікарем і за можливості вакцинуйтеся проти грипу та проти Covid-19. Бережіть себе, добре відпочивайте та уникайте стресу. І все буде добре.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Loading...