У “Прикарпаттяобленерго” пояснили, чому повернулися до вимкнень світла вночі

У “Прикарпаттяобленерго” пояснили чому на свята світла було більше, а зараз повернулися до нічних і денних вимкнень.

Відповіді опублікували на сторінці енергетиків у соцмережі.

Маємо запам’ятати, що енергосистема в країні єдина і цілісна.

Як кровоносна система людини. Будь-які пошкодження в енергосистемі призводять до наслідків для цілого «організму». Коли на півдні чи сході руйнують об’єкти електрогенерації чи мережі, на заході не можуть цього не відчути. І мова не про соціальну солідарність чи справедливість, мова про закони фізики.
Маємо розуміти, що ні генерація, ні мережі України нині не в тому стані, щоб працювати без обмежень. І от зараз саме той час, коли у нас у країні є суттєвий дефіцит генерації. Кожна область отримує значні обмеження, економлять всі. І тут теж слід розуміти, що в контексті дефіциту електроенергії, її економія – це щосекундний контроль навантаження на мережі.

Знижується температура на вулиці, росте споживання і кількість аварій в енергосистемі України.

Багато питань про те, як сталося так, що на Новий рік і Різдво світло було, а зараз знову відключення. Те, що на свята ми не мали відключень – це результат зусиль енергетиків, які буквально тримали тимчасові схеми у робочому стані. Також була відключена низка виробничих потужностей в цілому по країні, більше електроенергії пішло на населення. Зараз ми маємо тримати баланс між населенням та бізнесом, так як без роботи останнього зупиниться економіка. Тобто, якщо не працюватиме бізнес, то будуть проблеми із заробітними платами, пільгами, пенсіями, продуктами, товарами, послугами і тому подібне.

На свята на вулиці було +8°, +19°. Зараз температури нижчі.

І якщо ще в західних областях температура вища нуля, то на сході -18°, в центральній частині -5°, -7°. Реакцією на різке похолодання є увімкнення обігрівачів. Падіння температури на кожен додатковий градус – це додаткові мегавати у кожній області у навантаженні, ріст споживання загалом по країні. Окрім того, на свята було сонячно і енергетикам суттєво допомогла сонячна генерація.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...