Прикарпатські енергетики облаштовують лелечі гнізда на електроопорах

Прикарпатські енергетики встановили 32 спеціальні платформи для пташиних гнізд на опорах електроліній області.

Реконструкцію лелечих домівок енергетична компанія запровадила у межах природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття “Лелека” ще у 2011 році, повідомляють на сайті обленерго.

Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, розповідає інженер з навколишнього середовища “Прикарпаттяобленерго” Ксенія Чупа.

“Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються чи гинуть від зіткнення з електролініями. Внаслідок цього також в електромережі може трапитися замикання, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні”, — каже Ксенія Чупа.

За 12 років енергетики виробили й встановили 771 конструкцію. Рекордсменом з кількості оновлених лелечих гнізд є філія “Східна”, яка працює на території Снятинської, Городенківської та Тлумацької громад. Там встановили 165 таких конструкцій.

Наразі в Україні приблизно 30% гнізд лелек розташовані на опорах і їхня кількість з року в рік зростає. Причиною цього є заміна дахового покриття житлових будівель та зручність опор. Фахівці енергокомпанії на повітряних лініях 35-110 кВ встановлюють протиптахові ковпаки, щоб захистити ізолятори від пташиного забруднення. А лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи.

Ці заходи знижують смертність серед птахів і зменшують економічні втрати. Так енергетики долучаються до збереження птахів, зокрема чорних лелек, які занесені до Червоної книги України.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...