Мед Атлант

Нова режисерка Франківського драмтеатру працюватиме над темою національних травм

З 16 січня до театру після творчого конкурсу прийшла одна з найцікавіших молодих українських режисерок – Роза Саркісян.

Роза Саркісян для старту своєї роботи  в Івано-Франківську обрала тему національних травм. Про це сьогодні, 23 січня, повідомили на пресконференції у драмтеатрі.

Надважливо продовжувати для Франківського драмтеатру тему, що звучить у трилогії за творами Марії Матіос – «Солодка Даруся», «Нація» і «Майже ніколи не навпаки». Роза Саркісян опрацьовувати її прагне в форматі документального театру, не лише з позиції жертви, а також із позиції свідка – «я бачив – і мовчав. Мовчу навіть сьогодні». «Бо людьми, котрі вибрали роль мовчазної жертви, дуже легко маніпулювати», – переконана режисерка.

Роза Саркісян, етнічна вірменка, походить з Нагорного Карабаху і ще п’ятирічною пережила жах реальної війни. Одна із її режисерських робіт – в рамках польско-українського перформативного проекту – так і називалася «Мапи страху. Мапи ідентичності».

«Театр – це як реакція на манту: в когось «почервоніло», у когось – ні. Тобто нас цікавить оця «імунна» відповідь», – ділиться думками Роза Саркісян.

Свою першу постановку вона робитиме з учнями «Дитячої театральної майстерності», які вже мають добрий досвід роботи в форматі документального театру (свою прем’єрну постановку про власні тривоги, невпевненість, труднощі і велику потребу любові  «Мене звати…» вони презентували 21 січня) та з акторами професійними. В основі роботи лежатиме адаптований літературний сюжет і реальні історії акторів.

Роза Саркісян працювала:

2008-2012 – Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського, театральний факультет, режисура драматичного театру (майстерня народного артиста України А.С. Барсегяна).

2012-2014 – Міжнародна режисерсько-драматургічна лабораторія DESANT від Східноєвропейської асоціації перформативних практик, режисер (куратор Йоанна Віховська), травень-вересень 2016 року – учасниця Польсько-українського театрального освітньо-мистецького проекту «Мапи страху/Мапи ідентичності».

Лютий – серпень 2017 – стипендистка «Gaude Polonia» (стипендія Міністерства культури Республіка Польща) – стажування в Театр Повшехни, Театр Комуна Варшава; вересень-жовтень 2019 – переможниця конкурсу грантів міжнародної мобільності у Берліні від Culture Bridges.

2017-2019 – головна режисерка Першого академічного українського театру для дітей та Юнацтва, 2019-2020 – стипендіатка Президента України в галузі «Театральне мистецтво».

Режисерські роботи: «Прекрасні прекрасні прекрасні часи», «Психоз», «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду», «Так, мій фюрере».

Читайте також: У Франківському драмтеатрі поставлять “Царя Едіпа”.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...