Мед Атлант

Поблизу Франківська посадили гектар лісу у вигляді вишивки

У Ямницькому лісництві посадили дерева у вигляді вишивки.

Через декілька років з висоти пташиного польоту можна буде споглядати орнамент, характерний для Прикарпаття, інформують у пресслужбі Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Ми маємо лісовий фонд, вирощений і доглянутий попередніми поколіннями, відповідно, майбутнім поколінням повинні залишити не гірші, а навіть кращі, високоякісні ліси. Попри те, ніхто не забороняє лісівникам експериментувати. Тому ми вперше при залісненні вирішили використати реліктове дерево. Таким чином маємо намір, поєднуючи дуб, ялицю, липу та гінкго, збільшити запас виходу деревини на 1 гектар. Чи буде цей експеримент вдалим, побачимо через декілька десятиліть», – зауважив начальник управління Віктор Сахнюк.

Ігор Демус, головний лісничий лісгоспу, розповідає, що влітку на ділянці, де росли 80-літні насадження дуба, граба, відбулася заготівля деревини.

Сьогодні ми, шляхом створення лісових культур з використанням садивного матеріалу з відкритою та закритою кореневою системою, проводимо заміну низькостовбурного грабово-дубового насадження на високостовбурне змішане. До звичних лісових культур вирішили додати екзота з Китаю – гінкго дволопатеве. Інформації щодо технології створення лісових насаджень за участі згаданого екзота знаходимо дуже мало. Здебільшого гінкго рекомендують висаджувати поодиноко у садах і парках, у зонах з помірним кліматом. У нашому експерименті використання цього виду має ще й естетичне значення – восени крона матиме жовте забарвлення, – зауважив лісівник.

Працівники обласного управління висадили понад три тисячі саджанців дуба звичайного, липи дрібнолистої, ялини європейської, ялиці білої та гінкго дволопатевого.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...