У Франківську виготовляють модернізовані буржуйки для ЗСУ. ФОТО

На локомотиворемонтному заводі у Івано-Франківську продовжують виготовляти прилади для обігріву. Так звані буржуйки модернізували та зробили більш функціональними.

Робота тут кипить. Спочатку деталі до буржуйок вирізають зі сталі, далі зварюють. Прилади для обігріву будуть прямокутними, це дозволить не тільки зігрітися, а й приготувати на них їжу, йдеться на сайті міського голови.

«Робиться заготовка, зачищається вона, після того передається на складальну дільницю, зварюються деталі, і виходить піч», – розповідає інженер-технолог ЛРЗ Степан Басвін.

Якщо ще рік тому, до повномасштабного вторгнення тут проводили ремонт та виробництво колійної техніки, сьогодні війна диктує свої правила на заводі. Тут активно виготовляють як циліндричної, так і прямокутної форми прилади для обігріву. Методом спроб і помилок тут сконструювали з кількох видів сталі модернізовані буржуйки. Їх легше транспортувати та розігрівати.

«Ми використовуємо метал двох, навіть трьох типів розмірів. Це верхня плита для нагріву їжі, товщиною 5 мм колосник – з такого ж металу, боковини – метал товщиною 3 мм. Тому що ми почали робити їх усе з одного металу, але по масі воно виходило 90 кілограм. І в плані транспортування, і в плані економії ми перший варіант протестували, але він був дуже важкий», -пояснює начальник виробничого відділу Івано-Франківського ЛРЗ Іван Дутчак.

За добу таких приладів для обігріву на ЛРЗ можуть виготовити до 10 штук. Частину «буржуйок» віддають в освітні заклади, де розташовані пункти обігріву, частину відправляють на фронт. Усе із дотриманням конструкторських норм.

«Найбільше потрібно, щоби вони були компактні, щоби вони були максимально без диму, і щоби вони могли максимально обігріти в бліндажі, чи в бункері, чи в сховку, для того, щоби хлопці могли швидко зігрітися. Дякуємо і керівництву ЛРЗ, і працівника заводу, що цього року вони роблять багато речей і для міста, і для допомоги наших збройним силам України, щоби ми вистояли», – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Окрім «буржуйок» тут також виготовляють і саперні лопати, і клямбри для будування окопів. Усе, що стане в пригоді військовим на фронті. Окрім виробництва тут також вирішили відкрити пункти обігріву для цивільних та мешканців Івано-Франківська.

«Крім самих цих приладів ми в себе на підприємстві облаштовуємо пункт обігріву, в який зможуть наші мешканці у випадку повного відключення світла, електропостачання і газового відключення прийти випити гарячого чаю і підзарядити свої мобільні пристрої», – резюмує генеральний директор Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу Руслан Терешко.

І попри тяжку ситуацію в країні, керівництво Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу запевняє, необхідної кількості металу та сталі на всі заплановані роботи безперечно вистачить.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...